fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

VSO De Boeg

De collega's van De Boeg

Nieuwsberichten van de groep vindt u onderaan de pagina

Klik op het pijltje rechts om de inhoud  te lezen

Groep de Boeg is, net als de Kajuit een VSO klas. In onze groep zitten 13 leerlingen van 13 tot en met 18 jaar. 

VSO betekent: Voortgezet Speciaal Onderwijs. Na het SO, komt het VSO. Op onze school hebben we 2 VSO groepen.
Dit jaar werken in de groep: Juf Ellen, Juf Linda, Juf Wilma en Juf Esther.

Wij werken met drie stromen en werken toe naar een uitstroom van:

  • Arbeidsmarkt
  • Arbeidsmatige Dagbesteding
  • Niet-Arbeidsmatige Dagbesteding

De leerlingen kunnen tot hun 20ste verjaardag op school blijven. Daarna gaan ze niet naar een andere vorm van onderwijs. Zij stromen uit via één van de genoemde stromen. Sommige leerlingen verlaten de school eerder. Als de leerlingen van school gaan hebben ze in de praktijk stage gelopen. Ze kunnen stage lopen bij bedrijven als de Nollestee, Servicecentrum Ebbe en Vloed, lunchroom Entree/het Ambacht en de Bonte Koe. Leerlingen die nog geen stage mogen lopen, worden hierop voorbereid door externe praktijkvakken en werkplekleren. Zo kan er elke week een groepje met een leerkracht mee gaan naar bv. de Graka tuincentrum, zorgboerderij Den Ovenkeet, Kantine GoodLuck, Servicecentrum Ebbe en Vloed en de kerk in Middelharnis. Kinderen gaan veelal extern werkplekleren vanaf hun 16e verjaardag.

Dit VSO-onderwijs is vervolgonderwijs en tegelijk eindonderwijs. Hun opleiding spitst zich toe op hun toekomstperspectief en hun mogelijkheden. Naast de leervakken werken de VSO leerlingen veel aan de praktische vaardigheden. Steeds meer wordt er een beroep gedaan op de zelfstandigheid van de leerling en wordt er gewerkt aan de sociale vaardigheden.

Bij de oudste leerlingen komt het accent meer te liggen op de praktische vaardigheden en arbeidsvoorbereiding. De leerling wordt voorbereid op zijn/haar toekomst. Bij de sociale vaardigheidstraining leer je hoe je jezelf dient te gedragen in allerlei situaties. D.m.v. sociale redzaamheid leert de leerling om boodschappen doen, om te gaan met openbaar vervoer, bibliotheek en dergelijke. Er worden technieklessen gevolgd, er wordt met de leerlingen gekookt en er worden lessen huishoudkunde, administratie en groen gegeven. Daarnaast worden de leervakken bijgehouden en geïntegreerd gegeven in de praktijkvakken zoals geldrekenen, meten en wegen, spelling, getalbegrip en begrijpend lezen. Al deze vakken hebben als doel een zo groot mogelijke zelfstandigheid te ontwikkelen bij de leerling voor de leerlijnen vrije tijd, wonen en werken. Iedere leerling werkt hierbij op zijn eigen niveau.

Nieuws van VSO De Boeg

19
juni

Conditie opbouwen

08 VSO De Boeg

We hebben al een paar keer een rondje park gedaan. We vinden...

17
maart

Inventarisatie individuele wensen m.b.t. huiswerk

08 VSO De Boeg

Middelharnis, 17-3 Beste ouders/verzorgers, Collega’s...

17
maart

Koningsspelen geannuleerd

08 VSO De Boeg

Vanwege de recente ontwikkelingen rondom het COVID-19 virus...

16
maart

Handvatten en lesideeën algemeen

08 VSO De Boeg

Hierbij wat algemene ideeën en tips. 2020-03-161326.Ha...

16
maart

Ark en KoZa (digitaal) aanbod voor thuis

08 VSO De Boeg

Beste ouders/verzorgers, Vanmorgen zijn we aan de slag gegaa...

5
maart

Woensdag 18 maart - Sportdag De Staver

08 VSO De Boeg

Woensdag 18 maart is er weer een sportdag in De Staver, geor...

30
januari

Juf Esther van de Schee

08 VSO De Boeg

Beste ouders/verzorgers,   Gisteren heeft onze collega...

24
januari

De Ark Middelharnis staakt niet

08 VSO De Boeg

De collega's van de Ark Middelharnis staken donderdag 30 en...

14
januari

Hiep hiep hoera!

08 VSO De Boeg

Gisteren  vierden we de verjaardag van Stijn. Stijn is...

20
november

Koekjes

08 VSO De Boeg

Vandaag heeft groep 3 heerlijke koekjes gemaakt. Ze wilden g...

15
november

Kerstviering met ouders

08 VSO De Boeg

Woensdag 18 december willen we samen met de ouders/verzorger...

15
november

Studiedag VSO 14 november

08 VSO De Boeg

Gisteren hadden wij onze studiedag van het VSO. Op deze dag...

13
november

Sport4All

08 VSO De Boeg

Op onze ouderavond heeft Sport4all een presentatie gegeven i...

7
november

Schoolontbijt - publiekelijk bericht

08 VSO De Boeg

Vanmorgen zijn we begonnen met een lekker ontbijt in de gymz...

3
september

VerjaardagJaydy

08 VSO De Boeg

Vandaag, op de eerste schooldag van het nieuwe jaar vierde J...